Про нас

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР» є одним із найпотужніших медичних закладів регіону з надання високоспеціалізованої акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги третинного рівня – найвищого рівня надання медичної допомоги по областях України. Заклад співпрацює з НСЗУ за кількома пакетами Програми медичних гарантій, що гарантує надання безоплатної медичної допомоги пацієнтам.

Заклад з початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну, з 24 лютого 2022 року по теперішній час, незважаючи на небезпеку, ні на день не припиняв свою роботу.

У часи масованих обстрілів м.Харкова ми продовжували надавати повноцінну медичну допомогу на високому рівні та зберігали здоров’я й життя наших жінок, малюків та їхніх родичів, які намагалися підтримувати майбутніх мам в цей важкий час для нашої країни, зокрема, переховували у бомбосховищі людей, у тому числі – старших діток наших новоспечених матусь, членів сімей наших співробітників. Усі вони були забезпечені не лише прихистком, а й повноцінним харчуванням, засобами гігієни, предметами першої необхідності.

У структурі центру 10 відділень, у тому числі – діагностично-консультативне відділення, в складі якого – жіноча консультація.

Заклад має великий кадровий потенціал. В нашому центрі працюють лікарі різних спеціальностей, що мають переважно вищу та першу кваліфікаційну категорію, почесне звання «Заслужений лікар України» має 1 лікар центру, науковий ступінь доктора медичних наук – 2 лікарі, кандидата медичних наук – 12 лікарів.

Пріоритетними напрямками роботи є розродження пацієнток з високим та вкрай високим перинатальним та акушерським ризиком. Для виконання цієї задачі у складі перинатального центру працює відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування), де в зручних та комфортних умовах під наглядом доброзичливого персоналу жінка може отримати повний обсяг кваліфікованої медичної допомоги (профілактики передчасних пологів або ймовірних ускладнень вагітності та ін.).

Особливу увагу приділяють вагітним жінкам з обтяженим репродуктивним анамнезом (безпліддя, викидні, антенатальна загибель плоду) та жінкам, вагітність у яких настала в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Саме наші фахівці підготують майбутніх батьків до партнерських пологів, заспокоять схвильованих чоловіків, майбутніх бабусь та дідусів.

Усі фізіологічні пологи ведуться в індивідуальних пологових залах. Пріоритетними для перинатального центру є партнерські пологи, під час яких, окрім доброзичливого персоналу, роділлям мають змогу надати емоційну підтримку близькі та рідні. Окрім того, жінка сама може обрати зручну для неї позу й умови ведення пологів. Для цього можуть бути використані сучасні крісла для пологів, фітболи, ліжка-трансформери, шведські стінки.

Для знеболення пологів широко застосовується епідуральна анестезія, що виконується як за медичними показаннями, так і за бажанням роділлі. При епідуральній анестезії зберігається свідомість і рухова активність пацієнтки та забезпечується максимальний комфорт під час пологів без негативного впливу на плід. Ми робимо все можливе, щоб останні часи очікування малюка були для жінки максимально безболісними та зручними.

Забезпечення етапності неонатального догляду, реабілітації дітей, народжених передчасно, а також дітей з різними формами пренатальної патології здійснюються завдяки наявності неонатального відділення, що включає блок новонароджених та блок постінтенсивного виходжування для перебування хворих та недоношених новонароджених з матерями та дітей, що залишились без батьківського піклування, відділення інтенсивної терапії новонароджених.

Таким чином, Ваше немовля буде під пильним наглядом фахівців різнофункційних відділень новонароджених. В нашому закладі малюк завжди буде відчувати любов і турботу не лише батьків та родичів, але й висококваліфікованих професіоналів неонатальної ланки.

Провести перші дні поряд з новонародженою дитиною якомога комфортніше дозволяє наявність  палат покращеного перебування, одномісних, оснащених усім необхідним. Та якщо Ви бажаєте провести час до виписки з перинатального центру в спілкуванні з сусідками по палаті, до Ваших послуг – 2-3-місні палати, обладнані всім необхідним. Крім того, у перинатальному центрі функціонують 2 палати сімейного типу.

Підготуватися та пройти важливий період життя – вагітність та народження дитини Вам допоможуть фахівці нашого закладу у ШКОЛІ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА. Ми роз’яснимо все, що треба знати про виношування малюка у всіх термінах вагітності. Підготуємо майбутніх батьків до пологів, проінформуємо про сучасні методи знеболювання, поводження під час пологів роділлі та партнера (у разі пологів з партнерською підтримкою).

Навчимо теоретично та практично доглядати за новонародженим. Особливу увагу приділяємо грудному вигодовуванню, переконаємо в його перевагах, розповімо про принципи, навчимо техніці.

Інформуємо жінку щодо відновлення після пологів (режим дня, статеве життя, гігієна та інше).

Зазначена робота проводиться у вигляді лекцій, практичних занять з використанням спеціально розроблених матеріалів, відеофільмів.

Проконсультуємо з соціальних питань (реєстрація народження дитини, отримання допомоги тощо).

З пацієнтками центру проводять роз’яснювальну роботу спеціалісти відділів державної реєстрації актів цивільного стану, фахівці соціальних служб району, юрисконсульт закладу з питань державної реєстрації народження дитини, отримання соціальних виплат та пільг, декретної відпустки тощо.

Ми розуміємо бажання матусі якомога раніше опинитися з новонародженим вдома, в колі рідних та близьких, особливо у теперішні непрості часи. Тому виписка при неускладнених фізіологічних пологах у нас відбувається на 2 добу, а після оперативного розродження – на 4-5 добу.

Але що ж робити, якщо така бажана вагітність не настає? Фахівці нашого центру нададуть жінкам та подружнім парам, що бажають мати дітей, кваліфіковану консультацію, допоможуть обрати оптимальну тактику обстеження та, у разі необхідності, лікування, забезпечать інформаційний супровід на усіх етапах планування вагітності.

З метою відновлення репродуктивної функції у гінекологічному відділенні, а також у відділенні оперативної гінекології з малоінвазивними (лапароскопічними) технологіями може бути проведений повний обсяг діагностичних та оперативних втручань. Кваліфікація персоналу й якість обладнання дозволяють виконувати втручання будь-якого рівня складності (малоінвазивні – лапароскопія, гістероскопія та ін.; лапаротомії; реконструктивно-пластичні).

Пріоритетом у роботі нашого центру є органозберігаючі оперативні втручання, як лапароскопічним, лапаротомічним так і вагінальним доступом.

Відділення оперативної гінекології з малоінвазивними (лапароскопічними) технологіями дозволяє цілодобово надавати ургентну та планову оперативну допомогу, а також необхідну оперативну допомогу при вагітності.

До складу діагностично-консультативного відділення центру, у якому виконується широкий спектр діагностичних та лікувальних заходів, входить Консультативний кабінет (кабінет амбулаторного прийому).

Для всіх жінок віком від 18 років (або з початку статевого життя) до 60 років, навіть якщо вони не мають скарг й клінічно здорові, обов’язковим є профілактичний гінекологічний огляд не рідше 1 разу на рік. Навіть під час війни не слід забувати про своє здоров’я та при можливості відвідувати лікаря. Бажано під час кожного такого огляду застосовувати кольпоскопію, яка є основним методом скринінгового дослідження й діагностики патології шийки матки та піхви, а також проводити цитологічний скринінг. Жінкам зрілого репродуктивного віку (25-40 років) особливо важливо проходити кольпоскопію не рідше 1 разу на рік, адже вони належать до групи підвищеного ризику з розвитку раку шийки матки.

На базі Консультативного кабінету нашого центру створені всі умови для раннього виявлення патології шийки матки та піхви: пацієнтки мають можливість пройти кольпоскопічне дослідження, що дозволяє в режимі реального часу зафіксувати кольорове зображення й якісне відео. Завдяки нашій базі даних, що зберігається вже понад десять років, ми маємо можливість відслідковувати динаміку процесу.

Окрім цитологічного дослідження цервікального мазка, за показаннями, проводиться забір матеріалу для рідинної цитології, що відповідає світовим стандартам скринінгу патології шийки матки, а також обстеження на онкогенні штами вірусу папіломи людини, які у більшості випадків призводять до розвитку раку шийки матки.

При виявленні патології жінці рекомендують кольпоскопічне дослідження 1 раз у 3 місяці протягом 1 року, консервативне, або, у разі потреби, оперативне лікування. Наявне обладнання дозволяє в умовах операційної виконувати як аргоново-плазмову, так і радіохвильову обробку шийки матки, причому, навіть, у так званому, «офісному» режимі, коли пацієнтка після проведеного втручання у той же день повертається до звичайного ритму життя.

У перинатальному центрі впроваджуються нові сучасні технології діагностики, лікування та реабілітації.

Наша турбота поширюється на жінок різного віку: юних (віком до 18 років), жінок репродуктивного віку з гінекологічними чи репродуктивними проблемами, вагітних жінок та жінок зрілого віку.

Пріоритетом закладу з реалізації політики якості надання медичних послуг є впровадження високих стандартів та доброзичливе ставлення до пацієнтів.

Про нас у цифрах

Наш пологовий будинок існує вже більше 20 років. Ми накопичили великий досвід, щоб допомогти пацієнтам.

0
років успішної роботи
0
професіоналів своєї справи
>
0
пологів за 2018 рік
>
0
пологів з 1998 року